Vážení zákazníci, nově zasíláme plenky Bobilo i na Slovensko. Neváhejte objednávat do zásoby, protože při objednávce nad 1.499,- Kč (doručení po ČR) / 1.999,- Kč (doručení do SR) máte dopravu až k Vám domů zdarma.

Proč BOBILO

 

My sami jsme spotřebiteli mnoha produktů a stejně jako Vy nemáme rádi, když nás někdo vodí za nos. Když se nás snaží obelhávat či uvádí zavádějící informace jen proto, aby nás přesvědčil ke koupi jeho produktů. Máme rádi upřímnost a raději slyšíme pravdu, přestože se nám někdy nemusí úplně líbit. My jedeme na rovinu! Už dost plenkám prodávaným českými firmami pod různými více či méně českými názvy! Výrobky těchto firem jsou vydávány za české, ačkoliv jsou vyráběny v Číně nebo někde jinde daleko na východ od naší vlasti. Dost zcela běžným plenkám, které jsou často popisované jako "ekoplenky" a prodávané za nehorázně vysokou cenu. Dost nebezpečným plenkám velkých zahraničních firem, které způsobují našim milovaným dětem zdravotní potíže. Jsme tu my, česká firma Bobilo a naše opravdu české plenky, skutečně vyráběné v České republice. Nenechte se dále obelhávat a přečtěte si celou pravdu jak se věci mají. Jsme jiní, jsme BOBILO!
 

Vlastnosti a složení našich plen:

 
1) Výroba
 
Výrobou našich plen jsme pověřili renomovanou českou firmu Drylock Technologies s.r.o. z Hrádku nad Nisou. Díky dlouholetým zkušenostem a vysoké technologické úrovni výroby je zaručena maximální kvalita a bezpečnost výrobků. Proces výroby je důkladně kontrolován a výrobky jsou průběžně testovány za účelem zachování deklarovaných vlastností. Rozsáhlé technologické zázemí umožňuje kontinuální inovace výrobků a neustálé zlepšování jejich vlastností.
 
2) Materiály
 
Naše české plenky Bobilo jsou vyrobeny z těchto materiálů:

 

a) Netkaná textilie - Přírodní materiál získávaný z celulózy (dřevné buničiny), podobně jako papír. Jedná se o vlákna, která jsou spojena do textilie (papírové látky). Z té je zhotovena vnější a vnitřní vrstva plenky, dává jí tvar a drží vše na svém místě. Je to velmi lehký a prodyšný materiál, ideální k použití v oblasti dětské hygieny. Netkaná textilie se přirozeně velice dobře rozkládá - v řádu několika let.

 
b) Dřevná buničina (celulóza) - Je vyráběna z odpadního/zbytkového dřeva nebo z průmyslových jednoletých rostlin. Tvoří jádro každé jednorázové plenky díky své měkkosti a savosti. Jedná se o přírodní a dobře rozložitelný materiál. Naše plenky obsahují pouze celulózu z ekologicky obhospodařovaných a obnovitelných zdrojů - PEFC certifikace (zjednodušeně řečeno to znamená, že za každý pokácený strom je vysazen nový). Použitá buničina má označení ECF, což znamená, že není bělena chemicky (chlórem nebo peroxidem), ale pouze horkým vzduchem. Jelikož se jedná o čistě přírodní materiál, taktéž se snadno rozkládá v krátkém časovém horizontu.
 
c) SAP - Super-absorbční polymer, který se v plence stará o to, aby byla tekutina bezpečně uzavřena uvnitř v jádru a nedostala se zpět k citlivé pokožce Vašeho dítěte. Dokáže pojmout až 300násobek své váhy a pohlcuje i pachy, takže je nezbytnou součástí každé moderní plenky. SAP je netoxický materiál bez negativních vlivů na lidské zdraví nebo životní prostředí. Dokonce má antibakteriální vlastnosti a dá se i recyklovat. Jeho biologická rozložitelnost zatím nebyla prokázána, jelikož se jedná o relativně nový materiál (a neuplynula ještě dostatečně dlouhá doba k takovému posouzení). V plence se vyskytuje ve formě prášku, zapracovaného do buničinového jádra.